skip to Main Content
0940 747 000 - Pracovné dni 7:00 - 17:00 info@emter.sk

DVOJGENERAČNÝ DOM – OBJAVTE VÝHODY

Spoločný život viacerých generácií má mnoho výhod:

  • môžete sa spoľahnúť na postráženie vašich detí starými rodičmi,

  • môžete sa o vašich rodičov v každom prípade bez problémov postarať,

  • neskoršia možnosť prenájmu je jednoduchá,

  • môžete výhodnejšie financovať prevádzku a rýchlejšie splácať,

  • … .

Dvojgeneračný rodinný dom, viacgeneračný rodinný dom, poschodový dom

Skladby konštrukcií sú navrhnuté aj v tomto prípade tak, aby spĺňali neustále sa sprísňujúce nároky kladené na výstavbu domov v  štandarde budov s takmer nulovou potrebou energie. Spĺňa aj požiadavku na energetickú hospodárnosť budov s takmer nulovou potrebou energie – primárna energia v triede A0.

Pôdorys 1.np

Dvojgeneračný rodinný dom, viacgeneračný rodinný dom

Pôdorys 2.np

Dvojgeneračný rodinný dom, viacgeneračný rodinný doom, poschodový
Dvojgeneračný rodinný dom , viacgeneračný rodinný dom

Dom je koncipovaný tak, aby spĺňal všetky podmienky na zdravý a komfortný život.

Veľké presklené zasklenia zabezpečujú denné osvetlenie a kontakt s vonkajším prostredím po celý deň v každom ročnom období.

Proti prehrievaniu sú na mieru navrhnuté previsy strechy, balkóna a exteriérové žalúzie.

Skladby konštrukcií sú nielen navrhnuté tak, aby čo najlepšie izolovali od vonkajšieho prostredia, ale aby aj boli difúzne otvorené, zvukovo izolačné a chránili v maximálnej miere proti prehrievaniu v letných mesiacoch.

Prísun čerstvého vzduchu je zabezpečený nepretržite, pomocou vzduchotechnickej jednotky s rekuperáciou vzduchu, s možnosťou chladenia vzduchu v lete. Kvalita a vlhkosť vzduchu sa sleduje čidlami a podľa nich sa riadi automaticky aj intenzita vetrania. Na ohrev teplej vody slúži spoľahlivo celý rok tepelné čerpadlo.

Využíva sa aj dažďová voda, ktorá sa zachytáva v podzemnej nádrži, na polievanie záhrady. V časti zelenej terasy je absorbovaná samotnou strechou na závlahu extenzívnej bezúdržbovej zelene.

Dispozícia je  jednoducho a funkčne navrhnutá tak, aby sa neprenášali nežiaduce zvuky z techniky a inštalácií do obytných miestností. V kuchynskej časti je aj z tohto dôvodu navrhnutý akustický podhľad.

Vnútorné priestory majú inteligentné osvetlenie, ktorému sa v priebehu dňa mení farba aj intenzita na vytvorenie príjemného vnútorného prostredia, kde si môžete oddýchnuť.

Garážové státie je riešené carportom pre dve autá. Alternatívu viacgeneračného domu vieme dispozične zmeniť podľa požiadaviek aj na rodinný dom s dvojgarážou s dostatočným priestorom pre odkladanie bicyklov a záhradného nábytku.

Back To Top