skip to Main Content
0940 747 000 - Pracovné dni 7:00 - 17:00 info@emter.sk

MODERNÝ DOM

Moderný dom má predstavovať miesto, kde sa budeme cítiť tak, ako nám ponúka samotná príroda. Ide o  prispôsobenie samotného domu, aby bolo potrebných čo najmenej technológií. 

Tepelný komfort

Vizuálny komfort

Kvalita vnútorného vzduchu

Akustický komfort

Dom s takmer nulovou potrebou energie, dotacie

Skladby konštrukcií sú navrhnuté aj v tomto prípade tak, aby spĺňali neustále sa sprísňujúce nároky kladené na výstavbu domov v  štandarde budov s takmer nulovou potrebou energie. Spĺňa aj požiadavku na energetickú hospodárnosť budov s takmer nulovou potrebou energie – primárna energia v triede A0.

Pôdorys 1.np

Dom s takmer nulovou potrebou energie, dotácie

Pôdorys 2.np

Dom s takmer nulovou potrebou energie, dotácie
Budova s takmer nulovou potrebou energie, dotácie

Dom je koncipovaný tak, aby spĺňal všetky podmienky na zdravý a komfortný život.

Veľké presklené zasklenia zabezpečujú denné osvetlenie a kontakt s vonkajším prostredím po celý deň v každom ročnom období.

Proti prehrievaniu sú na mieru navrhnuté previsy strechy, balkóna a exteriérové žalúzie.

Skladby konštrukcií sú nielen navrhnuté tak, aby čo najlepšie izolovali od vonkajšieho prostredia, ale aby aj boli difúzne otvorené, zvukovo izolačné a chránili v maximálnej miere proti prehrievaniu v letných mesiacoch.

Prísun čerstvého vzduchu je zabezpečený nepretržite, pomocou vzduchotechnickej jednotky s rekuperáciou vzduchu, s možnosťou chladenia vzduchu v lete. Kvalita a vlhkosť vzduchu sa sleduje čidlami a podľa nich sa riadi automaticky aj intenzita vetrania. Na ohrev teplej vody slúži spoľahlivo celý rok tepelné čerpadlo.

Využíva sa aj dažďová voda, ktorá sa zachytáva v podzemnej nádrži, na polievanie záhrady. V časti zelenej terasy je absorbovaná samotnou strechou na závlahu extenzívnej bezúdržbovej zelene.

Dispozícia je  jednoducho a funkčne navrhnutá tak, aby sa neprenášali nežiaduce zvuky z techniky a inštalácií do obytných miestností. V kuchynskej časti je aj z tohto dôvodu navrhnutý akustický podhľad.

Vnútorné priestory majú inteligentné osvetlenie, ktorému sa v priebehu dňa mení farba aj intenzita na vytvorenie príjemného vnútorného prostredia.

Plochou garáže sa nešetrí. Je v nej dostatok miesta pre dve autá, odkladanie bicyklov a záhradného nábytku.

Back To Top