skip to Main Content
0940 747 000 - Pracovné dni 7:00 - 17:00 kontakt@liptak.eu.sk

Rastúci dom

VYSOKO PRISPÔSOBITEĽNÝ DOM PRE KAŽDÉHO

Rastúci dom, ktorý rastie s vami. Mladý človek, keď chce vyletieť z rodičovského hniezda, nepotrebuje veľký dom (respektíve ani jeho finančné možnosti mu to neumožňujú). Keď sa zmení životná situácia a zmení sa počet členov rodiny, zmení sa aj dom: Ako rastie Vaša rodina, rastie aj Váš dom.

So zmenou životnej situácie sa menia aj Vaše požiadavky na veľkosť domu. Rastúci dom umožňuje relatívne jednoduché  a rýchle zväčšenie obytnej plochy a to za bežného užívania už postavenej časti.  Rozšírenie domu si nevyžaduje žiadne búranie, takže vy sa nemusíte nikam sťahovať. Pre mladý bezdetný pár je tu projekt ,,Pár” rastúceho domu.Nie je až tak finančne náročný, nie je potrebná žiadna zložitá údržba. Vďaka menšiemu domu šetrí peniaze, tým že nemusí zbytočne platiť viac za prevádzkové náklady za veľký dom.

Keď pribudnú deti alebo pribudnú financie, sú tu projekty “Mladá rodina” a ,,Veľká rodina”.

Projekt ,,Pár”

Celková obytná plocha: 60 m²

Zastavaná plocha: 79 m² + terasa

V druhej fáze je tento dom rozšírený o ďalšiu obytnú miestnosti a o šatník. Už teraz máme dom, v ktorom mladí môžu žiť pohodlne.

Projekt ,,Mladá rodina”

Celková obytná plocha: 63 m²

Zastavaná plocha: 83 m² + terasa

Po prvej fáze je tento dom rozšírený o ďalšie obytné miestnosti. Tento dom je ideálny pre mladú rodinu s jedným dieťaťom.

Projekt ,,Veľká rodina”

Celková obytná plocha: 81 m²

Zastavaná plocha: 105,4 m² + terasa

V konečnej fáze sa stáva dom priestranný a vhodný pre štyri až päť osôb.

Skladby konštrukcií sú navrhnuté aj v tomto prípade tak, aby spĺňali neustále sa sprísňujúce nároky kladené na výstavbu domov v ultranízkoenergetickom štandarde a štandarde budov s takmer nulovou potrebou energie.

Na dosiahnutie ideálnej klímy, ktorá sa odporúča alergikom, deťom a seniorom, sa v domoch navrhuje  vzduchotechnické zariadenie s rekuperáciou tepla.  Tým sa zabezpečuje neustály prívod čerstvého prefiltrovaného vzduchu.

Použité materiály:

– jedná sa o murovanú konštrukciu z  prírodného stavebného  materiálu  Ytong,

– zateplenie je zo šedého polystyrénu,

– okenné konštrukcie sú plastové s trojizolačným zasklením s  Ug = 0,5 W/m².K,

– strecha je pokrytá betónovými škridlami.

Back To Top